*******عقل می گوید بمان و عشق می گوید برو .... و این هر دو، عقل و عشق را، خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان عقل و عشق معنا شود، اگر چه عقل نیز اگر پیوند خویش را با چشمه خورشید نبرد، عشق را در راهی که می رود، تصدیق خواهد کرد؛ آنجا دیگر میان عقل و عشق فاصله ای نیست اکنون بنگر حیرت میان عقل و عشق را***************

 
 
 

انتخابات هدفها ونتايج

                                                 بسم الله الرحمن الرحيم

در سال همبستگی ملی، مشارکت عمومی مردم ایران در 27 خرداد حضور قاطع در پای صندوقهای رأی خواهند داشت تا مشت محکمی بر دهان شیطان بزرگ و عوامل آن(غرب) بزنند. به راستی اگر بنا باشد مردم ایران در این انتخابات حضوری کم رنگ داشته باشند چه سرنوشتی در انتظار کشور خواهد بود. کشوری که از لحاظ اقتصادی در مدت 26 سال پیروزی انقلاب اسلامی مورد تحریمات گوناگون اقتصادی قرار گرفت و از لحاظ نظامی نیز هر روزه مورد تهدیدهای گوناگون قرار می گیرد به راستی چه سرنوشتی در انتظار کشورمان خواهد بود اگر مردم در پای صندوقهای رأی حضور کم رنگ داشته باشند؟ در واقع چنین است که چشم غرب و دنیا به انتخابات 27 خرداد معطوف گردیده است. زیرا مردم ایران به رغم مسائل و مشکلات عدیده که طی 26 سال گذشته داشته اند باز هم در چنین صحنه هایی حضور داشته و مشت محکمی بر دهان غرب و عوامل آنها زده اند و اگر چنین پایگاه مردمی نبود چه می شد؟

حال ما با بررسی دولتهای روی کار آمده بعد از فوت حضرت امام و رهبری آیت الله خامنه ای می پردازیم و با نگاهی هر چند گذرا و سطحی سعی در واضح نمودن عملکرد این دو دولت داریم.

دولت هاشمی که اندکی پس از جنگ در رأس امور کشور قرار گرفت، کشوری که تازه از جنگ تحمیلی فارغ گردیده بود و رهبر خود را نیز ارپز دست داده بود و باید عقب ماندگی ها را جبران می کرد. در این زمان دولت هاشمی با پرداختن به مسائل زیر بنایی و اقتصادی کارهای عظیمی انجام داد و در واقع غافل از دنیای سیاست خارجه و روابط دیپلماسی گردید که این تا حدودی به ضرر کشور بود. ناگفته نماند که دولت هاشمی(دولت مطلوب وی) کارهای اقتصادی و زیر بنایی زیادی انجام داد اما در اواخر دولت وی کارایی اقتصادی خود را نیز تا حدودی از دست داد و عملاً به نفع سرمایه داران کار می کرد. به گونه ای که تبعیض نژادی طبقاتی مشکل جدید به خود گرفت و فاصلة طبقاتی به بالاتری حد خود تا آن زمان رسید.

نگاهی گذرا به دولت آقای خاتمی: مردم در دولت دوم خرداد 76 با حضوری پر شور در پای صندوقهای رأی آقای خاتمی را به عنوان رییس جمهور انتخاب کرده و خواستار آزادیهای بیشتر شدند. مردم خواستار پایان تبعیض طبقاتی و بها دادن به نسل جوان شدند. دولت آقای خاتمی که با شعارهایی بسیار زیبا وارد عرصه سیاست شد توانست در ابتدا با این شعارهای زیبا و جذاب تعداد زیادی از قشر جوان را به سمت خود جذب کند اما متأسفانه دولت مطلوب وی عملاً ترک کارهای اقتصادی و زیر بنایی نموده و بیشتر به گسترش روابط خارجی و دادن آزادیهای بد و غیر مشروع نمودند. دولت خاتمی از نظر روابط خارجی و دیپلماسی بر عکس دولت هاشمی در سطح بالایی بود اما متأسفانه نتوانست به وعده هایی که داده بود جامع عمل بپوشاند و با آزادیهای غیر تعریف شده به اطرافیان عملاً ماجرای روزنامهای زنجیره ای که به فرمودة مقام معظم رهبری که روزنامه ها علناً پایگاه دشمن گردیده بود تبدیل شد و حوادث کوی دانشگاه در سال 78 که باعث جریحه دار شدن قلب مقام ولایت گردید(البته اینها تقصیر دولت آقای خاتمی نبود بلکه دادن آزادی به اطرافیان بعضاً زمینه ساز گردید) و در مسألة تبعیض طبقاتی و تورم که پایة آن از دولت هاشمی بنا گذاشته شده بود به اوج رسید به گونه ای که گرانی به چنان غولی تبدیل شده است که مهار آن به راحتی امکان پذیر نیست. در واقع دولتهای بعد از جنگ نتوانستند خواسته های مردم را در سطح بالا برآورده نموده و کارنامه ای بسیار درخشانی از لحاظ اقتصادی و سیاسی از خود به جای بگذارند.

سخن مردم در نهمین انتخابات ریاست جمهوری: مردم خواستار رییس جمهوری مقتدر و کارآمد هستند که برای او قوانین به طور یکسان انجام گردد و در نزد او عدالت اجتماعی رعایت شود و نه اطرافیان با پول بیت المال سفرهای خارجی کنند و از این قبیل سخنها زیاد است که مثنوی هفتاد من می گردد. مردم خواستار رییس جمهوری مقتدر، عدالت محور و کار آمد هستند تا بار دیگر با حضور در پای صندوقهای رأی مشت محکمی بر دهان سردمداران غرب در داخل و خارج کشور بزنند.

 

لینک نوشته

 
 
پژوهشی در قرآن
یا کریم
بی قرار ظهور
منتظر ظهور
فتوبلاگ من
مرکز فرهنگی شهید آوینی
تدبیر
به یاد او
جمعه ها با حافظ
آقای خامنه ای سلام
پاک باش و خدمتگزار
شهید ستان
انتظار ظهور
ارتش ایران
خاطرات سفید
يک آسمان ستاره
شهدای تفحص
صدای شهيد همت
صدای شهيد حسن باقری
صدای شهيد چمران
صدای شهيد حسن خرازی
صدای شهيد مهدی زين الدين
صدای شهيد مهدی باکری
صدای شهيد کلهر
دستنوشته های يک کج و معوج ۱۶ ساله
باران
مسافر
خاطرات جبهه
پلاک يعنی هويت
ساقی ميکده
خاطرات جبهه


پشتیبان
پرشین بلاگ